Contact

Info & reservaties:

Abdijmuseum Ten Duinen
Koninklijke Prinslaan 6-8
8670 Koksijde
T +32 (0) 58 53 39 50
abdijmuseum@koksijde.be

Wie is wie?

Vanclooster Dirk, directeur
T 058 53 39 50  - dirk.vanclooster@koksijde.be

?  , Medewerker Marketing


Deheegher Isabelle, onthaal
T 058 53 39 50 - isabelle.deheegher@koksijde.be

Diericks Veronique, onderhoud
T 058 53 39 50

Gheldof Marina, onderhoud
T 058 53 39 50

Geryl Patrick, molenaar
G 0475 48 73 51 - patrick.geryl@koksijde.be

Herweyers Nick, publiekswerking
T 058 53 39 49  - nick.herweyers@koksijde.be 

Hubert Gianna, collectieregistrator/-beheerder
T 058 53 39 53  gianna.hubert@koksijde.be

Krinstinsky Bianca, onthaal-reservaties-educatieve werking
T 058 53 39 52 - bianca.krinstinsky@koksijde.be (reservaties: abdijmuseum@koksijde.be

Lehouck Alexander, beheersarcheoloog Koksijde-wetenschappelijk medewerker
T 058 53 39 58 - G 0499 69 17 09 - alexander.lehouck@koksijde.be

Nowe Natascha, bibliotheek
T 058 53 39 55 -natascha.nowe@koksijde.be

Reynaert Marie-Anne, onthaal-gidsenwerking
T 058 53 39 52 - marie-anne.reynaert@koksijde.be 

Robbe Carmen, onderhoud
T 058 53 39 50

Spruytte Joke, polyvalent medewerker
T 058 53 39 50 - joke.spruytte@koksijde.be 

Van Acker Jan, wetenschappelijk medewerker-mediëvist
T 058 53 39 50 - jan.vanacker@koksijde.be 

Vanhove Nadine, boekhouding
T 058 53 39 51 - nadine.vanhove@koksijde.be 

Verhaeverbeke Ann, onthaal
T 058 53 39 51 - ann.verhaeverbeke@koksijde.be

Vermoote Anne-Marie, administratief medewerker
T 058 53 39 55 - anne-marie.vermoote@koksijde.be

Vilain Nadia, onthaal
T 058 53 39 50 - nadia.vilain@koksijde.be

Ook interessant

Baksteen met molenspel  © Abdijmuseum Ten Duinen, inv.nr. 033880
Collectie

In Vlaanderen werden vanaf de 13de eeuw bakstenen geproduceerd. Dit materiaal was al enkele decennia bekend in Noordwest Europa en won steeds meer aan belang. Ook de Duinenabdij was grotendeels gebouwd in baksteen. De collectie van het Abdijmuseum herbergt meer dan 600 verschillende types: goed voor meer dan 1200 digitaal geregistreerde bakstenen. Niet enkel de grote hoeveelheid bakstenen en vormvariëteiten zijn indrukwekkend. Sommige bouwkeramiek valt op door ingekraste of geschilderde motieven, inscripties, voet- en pootafdrukken.

Archaeological footwear boek
Nieuws

Op de site van Ten Duinen werd - naast o.m. natuursteen, baksteen en ander keramisch materiaal (zoals vloertegels of kannen en kruiken), glas en metaal - ook veel leder opgegraven. Collega collectiebeheerder-registrator Gianna Hubert werkt momenteel met haar vrijwilligersteam aan de registratie van de ledercollectie van het Abdijmuseum. De museumbibliotheek werd in verband met die schoenen recent aangevuld met het boek ‘Archaeological Footwear’, Marquita Volken.

Nieuwe etiketten voor het St.-Idesbaldbier
Nieuws

Het St.-Idesbaldbier heeft een nieuw etiket. Aan het recept van de vier soorten bier wordt niet geraakt. De link bij het officiële Belgische abdijbier naar de Duinenabdij wordt versterkt, want naast de verwijzing naar de vroegere abt Idesbald (†1167), draagt het abdijbier nu ook het logo van het Koksijdse Abdijmuseum. Het is een voorbode voor een andere mooie samenwerking: brouwerij Huyghe tekent ook voor de uitbating van de craft brouwerij op de vroegere abdij-uithof Ten Bogaerde.