Contact

Info & reservaties:

Abdijmuseum Ten Duinen
Koninklijke Prinslaan 6-8
8670 Koksijde
T +32 (0) 58 53 39 50
abdijmuseum@koksijde.be

Wie is wie?

Vanclooster Dirk, directeur
T 058 53 39 50  - dirk.vanclooster@koksijde.be



Deheegher Isabelle, onthaal
T 058 53 39 50 - isabelle.deheegher@koksijde.be

Diericks Veronique, onderhoud
T 058 53 39 50

Gheldof Marina, onderhoud
T 058 53 39 50

Geryl Patrick, molenaar
G 0475 48 73 51 - patrick.geryl@koksijde.be

Herweyers Nick, publiekswerking
T 058 53 39 49  - nick.herweyers@koksijde.be 

Hubert Gianna, collectieregistrator/-beheerder
T 058 53 39 53  gianna.hubert@koksijde.be

Krinstinsky Bianca, medewerker marketing
T 058 53 39 52 - bianca.krinstinsky@koksijde.be (reservaties: abdijmuseum@koksijde.be

Lehouck Alexander, beheersarcheoloog Koksijde-wetenschappelijk medewerker
T 058 53 39 58 - G 0499 69 17 09 - alexander.lehouck@koksijde.be

Nowe Natascha, bibliotheek
T 058 53 39 55 -natascha.nowe@koksijde.be

Reynaert Marie-Anne, onthaal-gidsenwerking
T 058 53 39 52 - marie-anne.reynaert@koksijde.be 

Robbe Carmen, onderhoud
T 058 53 39 50

Spruytte Joke, polyvalent medewerker
T 058 53 39 50 - joke.spruytte@koksijde.be 

Van Acker Jan, wetenschappelijk medewerker-mediëvist
T 058 53 39 50 - jan.vanacker@koksijde.be 

Vanhove Nadine, boekhouding
T 058 53 39 51 - nadine.vanhove@koksijde.be 

Verhaeverbeke Ann, onthaal
T 058 53 39 51 - ann.verhaeverbeke@koksijde.be

Vermoote Anne-Marie, administratief medewerker
T 058 53 39 55 - anne-marie.vermoote@koksijde.be

Vilain Nadia, onthaal
T 058 53 39 50 - nadia.vilain@koksijde.be

Ook interessant

Albertus Miraeus is in de 17de-eeuwse geschiedschrijving een naam als een klok. Hij publiceerde o.m. een hele reeks oorkonden uit allerlei overheids- en abdijarchieven: indrukwekkende boeken die nog altijd gebruikt worden. Minder bekend is dat deze kanunnik, humanist en filoloog (1573-1640) ook een kroniek schreef over het ontstaan en de groei van de cisterciënzerorde. En daarin komt uiteraard ook de Duinenabdij aan bod.

Jozef Janssens is een zeer gewaardeerd specialist in de middeleeuwse letterkunde. Met een terugblik op zijn rijk gevulde carrière vat de hoogleraar-emeritus de ontwikkeling van de Middelnederlandse letterkundestudie samen in een vlot leesbare stijl. Het boek is ook rijkelijk geïllustreerd.

Opgraven is een kunst. Een archeoloog tekent hier de sporen in. Elk archeologisch spoor dient netjes ingemeten en ingetekend te worden op plan. (Foto Monument Vandekerckhove nv)

Op de terreinen van Koksijde Golf ter Hille werden tussen 2008 en 2012 grootschalige opgravingen verricht. Dit gebeurde in fases. De uitvoering van het onderzoek en het schrijven van het archeologisch rapport is ondertussen afgerond. De resultaten zijn bijzonder verrassend!